Další informace o kvalitních garážových vratech. A také v naším unikátním magatínu o vratech a garážích.

Garážová vrata

13. listopadu 2012 v 10:45 | Petr
Garážová vrata velká dveře garáže, které mohou být buď otevřené ručně nebo garážová vrata. Garážová vrata jsou nutně velké, aby umožňovaly průchod automobilů a / nebo nákladní automobily.


Typický stropní garážová vrata se skládá z několika panelů otočných dohromady, že válec podél systému stop provázený válci.Hmotnost dveří je dáno buď systémem torzních pružin nebo pár tažných pružin.

Vrata

Historie vrat by se datují do 450 př. nl, kdy byly vozy uloženy v vrátnice, ale v USA to vznikla kolem počátku 20. století. Jak brzy jak 1902, američtí výrobci --- včetně Cornell železáren --- zveřejnila katalogy s motivem "překrývalo dveře." Důkaz o vzestupný-zvedací garážovými vraty lze nalézt v katalogu v 1906.Development ke dveřím postupovala od tam. První z jednoho kusu dřevěné dveře v USA se datuje k přinejmenším 1935, s mužem jménem Rhead.Leno Martin je připočítán s vynalézat jeden z prvních jednodílné vrata typu garážových v roce 1936.

Jednotlivé panely dveří jsou vyrobeny z jednoho monolitického panelu. Z uzavřené poloze jeden panel dveří se vysune nahoru a nad hlavou na kolejích do plně otevřené polohy.Nevýhodou monolitických panelových dveří je to, že se houpačka oblouku dveří dojde částečně mimo garáže. To znamená, že vozidlo musí zastavit a zaparkovat několik metrů před dveřmi, aby se zabránilo zasažení garážových dveří, když je otevřen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 honza honza | E-mail | Web | 8. srpna 2013 v 23:39 | Reagovat

Kvalitní vrata jsou základem. Bez vrat není garáž garáží

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama